Menu Zamknij

Dla Ciebie

Przypomnienie o Przeglądzie Samochodu

Przypomnienie o Przeglądzie Samochodu

Masz wiele rzeczy do trzymania w głowie. Ale Twój kolejny przegląd nie musi być jedną z nich! 

Dla naszych klientów oferujemy darmową usługę przypomnienia SMS o kolejnym przeglądzie technicznym. Dowiedz się więcej i włącz usługę za darmo odwiedzając link poniżej

Często Zadawane Pytania

Odpowiadamy na najczęsciej zadawane pytania dotyczące przeglądu pojazdów

Wszystkie stacje kontroli pojazdów w Polsce obowiązuje oficjalny cennik Dziennika Ustaw. Ceny badań technicznych są ustalane i kontrolowane przez Ministerstwo Infrastruktury. Aktualnie zobowiązujący cennik można znaleźć w Dzienniku Ustaw nr 223 z dnia 29 września 2004 pozycja 2261. 

Ceny badań technicznych zatem nie różnią się pomiędzy stacjami.

Na naszej stacji standardowy przegląd pojazdu trwa około 15 minut. Aczkolwiek, czas ten może się wydłużyć, jeżeli wykonujesz przegląd samochodu sprowadzonego zza granicy.

W większości wypadków, przeglądów dokonuję się co rok. Wyjątkiem są nowo zakupione samochody, a także samochody, potrzebujące przeglądów dodatkowych. Na przykład, może to być samochód po wypadku, samochód sprowadzony z zagranicy, albo potrzebujący przedterminowego przeglądu.

Więcej informacji w artykule Przegląd techniczny samochodu – jak często należy go wykonywać?

Na obecną chwilę, nie ma kar za wykonanie przeglądu po terminie, aczkolwiek nie jest taka sytuacja zalecana. Przede wszystkim, jest to narażanie bezpieczeństwa osób podróżujących pojazdem, gdyż może on mieć usterki, które zostałyby podczas przeglądu wyłapane.

Jeżeli samochód bez aktualnego przeglądu zostanie zatrzymany przez policję, najprawdopodobniej, dowód rejestracyjny pojazdu ostanie zatrzymany za pokwitowaniem. 

Możesz przyjechać po terminie, nie ma kar związanych z późnym przeglądem z powodu kwarantanny.